organization of aborted children / aldırılan çocuklar örgütü

Ersan Üldes’ second novel, Organization of Aborted Children was published by “Telos” Publishing House in 2004. The story starts with an unexplainable situation. Narrator of the novel who is an editor wakes up in a room that he has been never seen before. At first, the novel seems to have a storyline about a crime, it’s supposed to be a detective story, but in fact it’s about satisfactional distortions of human. The expression “Organization of Aborted Children” is, in fact, just a metaphor created in order to emphasize these distortions. You can read an excerpt from the book by clicking the link below. Critiques for this book are written only in Turkish language, you can see them below the page.

Ersan Üldes’in ikinci romanı Aldırılan Çocuklar Örgütü Telos Yayınevi tarafından 2004 yılında yayımlandı. Anlatıcının hiç bilmediği bir odada gözlerini açmasıyla başlayan roman, başta polisiye bir hikâye içerir görünse de aslında insanın tatmin duygusuna dayalı çarpıklıklara dair. “Aldırılan Çocuklar Örgütü” ise, sadece bu çarpıklıkları yansıtma yolunda seçilmiş bir metafor. Aşağıdaki link yardımıyla kitaptan bir bölüm okuyabilirsiniz.

see inside the book

 

 

“hakkında…”

“… günü birlik yaşanan cinselliklerinin, tüketilmiş aşklarının, işsizliğin yarattığı maddi sıkıntılarının, kriminalleşen hayatlarının dışında kalmayı bilen ve cinsellikle pornografi, irkiltmekle kabalık arasındaki farkları gözeterek kaleme alınan “Aldırılan Çocuklar Örgütü”, toplumsal meselelere açılımlar da taşıyor…” A. Ömer Türkeş, Özgür Gündem »YAZININ TÜMÜ»»

 “Dışarıya Gönderilen Çocuklar Örgütü! Yurtdışına okumak için gönderilen seçkin çocuklardan bahsetmiyoruz. Göbekte, sırtta ya da çarşafın üzerinde ölüme terk edilen en genç çocuklar var ya, işte onlardan oluşan, günden güne çığ gibi büyüyen bir örgüt bu…” Kürşad Oğuz, Vatan » YAZININ TÜMÜ»»